Kapat

Gizlilik Politikası

Yazı içerisinde KonuBankası, “Sitemiz” ya da “Site” şeklinde ifade edilecektir. KonuBankası yönetimi olarak “Biz” ya da “Bizler” şeklinde kendimizi ifade edeceğiz. Muhattap olan taraf ise “Siz” ya da “Sizler” olarak bahsedilecektir.

Sitemiz, üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan öğrencilere ücretsiz konu anlatım hizmeti sunan geniş çaplı bir platformdur. Gizlilik politikası başlığı altında sizlere birtakım bilgiler vereceğiz. Öncelikle sitemizde hali hazırda üyelik sistemimiz aktif olmadığı için, tarafınızdan herhangi bir kayda değer özel bilgi talep etmemekteyiz. Sitemizde gezinirken Google tarafından bizlere sunulan konum bilginiz, IP adresiniz ve sitemize ulaşım kanalınız gibi fazla önem teşkil etmeyen bilgiler yalnızca veri analizlerimizde kullanılır. Kesinlikle üçüncü kişi ya da kurumlarla bilgileriniz paylaşılmaz. Sitemize henüz yayınına başlarken SSL güvenlik sertifikasını alarak, ziyaretçilerimize daha güvenli bir platform oluşturmayı amaçladık. SSL sertifikası bulunan sitelerin URL kısmında “http” değil, “https” yazmakta ve yeşil bir renk almaktadır. Bu bağlamda uygulamalar arası veri transferlerinde ziyaretçilerimizin bilgileri tamamıyla şifrelenerek korunmaktadır, üçüncü şahıs ya da şahıslarca erişilmesi imkansız hale getirilmektedir.

Tüm bunların haricinde sitemizde yazılan konular altında yorum yapmak istediğinizde sizlerden birtakım bilgiler istenir. Bunlar isim, e-posta ve internet sitesi bilgileridir. İnternet siteniz yoksa bu alanı boş bırakabilirsiniz, zorunlu değildir. Ancak isim ve e-posta bilgileri gereklidir. Bunun sebebi muhattap alınan tarafa hitap edilecek bir ismin gerekli olması ve bizler tarafınıza yorum olarak dönüş yaptığımızda e-posta adresinize bilgi maili gelmesidir. Yani hiçbir ziyaretçimizin bilgilerini gereksiz yere talep etmemekteyiz. Yorum yaparken girilen ve fazla önem teşkil etmeyen bu bilgiler tarafımıza ulaşır ancak hiçbir yerde üçüncü kişi veya kurumlarca paylaşılmaz.

Sitemizin yayınını sürdürdüğü host firması tamamen güvenilir şekilde tarafımıza ulaşan bilgileri saklamaktadır. Hiçbir şekilde ve hiçbir yerde bilgilerin paylaşımını yapmamaktadır. Uzun lafın kısası, sitemizde gezinirken güvenliğinizden endişe etmeden gönül rahatlığıyla istediğiniz konuya girebilir, okuyabilir ve yorum yapabilirsiniz. Tüm ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi arz ederiz.